Takiego festynu w Świnoujściu już dawno nie było. Marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przy nabrzeżu zapraszają do zwiedzania okrętów, czołgów i pokazu sprzętu wojskowego.
Rosomaki, czołgi i sprzęt dla nurków minerów, to jedne z wielu prezentowanych atrakcji. Każdy przez chwilę może poczuć się jak żołnierz, wsiadając do bojowego wozu, czy namierzając cel armatą. Chętnych do tego nie brakuje.
- Rewelacyjnie jest, morza nie ma u nas, więc dla nas takie okręty to nowość. - Pierwszy raz uczestniczę w czymś takim, do tego mogę zwiedzać okręty, nawet usiąść pozwolili - mówili uczestnicy.
A wszystko dzieje się przy wybrzeżu Władysława IV w Świnoujściu, między stacją Orlen a Kapitanatem Portu. Festyn zakończy się o godz. 21:00 koncertem orkiestry wojskowej.
- Rewelacyjnie jest, morza nie ma u nas, więc dla nas takie okręty to nowość. - Pierwszy raz uczestniczę w czymś takim, do tego mogę zwiedzać okręty, nawet usiąść pozwolili - mówili uczestnicy.
A wszystko dzieje się przy wybrzeżu Władysława IV w Świnoujściu, między stacją Orlen a Kapitanatem Portu. Festyn zakończy się o godz. 21:00 koncertem orkiestry wojskowej.

Radio Szczecin