Nasz reporter sprawdził, jak wyglądać będzie praca ratowników w tym sezonie.
Ratownicy pojawili się dziś na plaży centralnej przy molo. To pierwszy dzień ich pracy, a Robert Szpak z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zarządzającego kąpieliskami zapowiada, jak będzie funkcjonowała plaża w tym sezonie.
- Startujemy z trzema kąpieliskami, a 1 lipca już ruszamy z pełnym zakresem, czyli 10 kąpielisk łącznie, po to żeby do 19 sierpnia pracować w trybie ciągłym na wszystkich. A od 19 sierpnia będziemy stopniowo wygaszać, tak aby 31 sierpnia zamknąć sezon - informuje Szpak.
Kąpieliska w Kołobrzegu będą otwarte codziennie w godz. od 10 do 18, a specjalne grupy interwencyjne dyżurować będą także przez całą noc.
Łącznie na miejscowych plażach w sezonie letnim pracować ma 50 ratowników, a dodatkowym środkiem bezpieczeństwa mają być kamery monitoringu.
- Startujemy z trzema kąpieliskami, a 1 lipca już ruszamy z pełnym zakresem, czyli 10 kąpielisk łącznie, po to żeby do 19 sierpnia pracować w trybie ciągłym na wszystkich. A od 19 sierpnia będziemy stopniowo wygaszać, tak aby 31 sierpnia zamknąć sezon - informuje Szpak.
Kąpieliska w Kołobrzegu będą otwarte codziennie w godz. od 10 do 18, a specjalne grupy interwencyjne dyżurować będą także przez całą noc.
Łącznie na miejscowych plażach w sezonie letnim pracować ma 50 ratowników, a dodatkowym środkiem bezpieczeństwa mają być kamery monitoringu.

Radio Szczecin