Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

źródło: https://twitter.com/marekgrobarczyk
źródło: https://twitter.com/marekgrobarczyk
Budowa pierwszego promu dla polskich armatorów jest zaawansowana w 58 procentach - poinformował, w mediach społecznościowych, wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.
Kontrakt realizuje Gdańska Stocznia Remontowa. To pierwsza budowa dużego statku w Polsce dla polskich armatorów od wielu lat.

Nowy prom będzie wyposażony w 4 silniki na gaz skroplony LNG ze wspomaganiem bateryjnym. Każda jednostka ma się składać z 6 bloków, które właśnie są montowane na pontonach, tworząc kadłub statku.

W sumie GSR wybuduje 3 promy. Bloki montowane w stoczni są już częściowo wyposażone w silniki. Promy dla PŻM miała wybudować w 2008 roku Stocznia Szczecińska Nowa, jednak zakład został zlikwidowany w czasach rządów Platformy Obywatelskiej i PSL.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty