Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. archiwum
Fot. archiwum
Fot. archiwum
Fot. archiwum
"Uwaga. To ćwiczenia" - przypomina i apeluje o spokój i rozważne zachowanie Dowództwo Generalne Sił Zbrojnych. W regionie planowane są największe manewry wojskowe pod kryptonimem "Dragon 24".
Wozy bojowe, okręty marynarki, być może także siły powietrzne - tych wszystkich jednostek należy się spodziewać w najbliższym czasie w naszym regionie. Ich pojawienie związane jest największymi manewrami wojskowymi sił NATO.

Jak informuje Dowództwo Generalne Sił Zbrojnych, ćwiczenia mają potwierdzić zdolność wojsk do przemieszczania i gotowości w danym obszarze.W związku z tym, wojsko prosi nie wjeżdżanie pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie i przede wszystkim nie rejestrowanie i publikowanie "informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych, danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych, czy tablic rejestracyjnych".

W tym roku Polska pełni rolę jednego z państw-gospodarzy NATO-wskich ćwiczeń pod wspólnym kryptonimem "Steadfast Defender-24".

Odbywające się właśnie manewry pod kryptonimem "Dragon-24" to polskie ćwiczenia narodowe z udziałem sił zbrojnych innych państw. Rozpoczęły się 26 lutego.
Relacja Joanny Maraszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty