Pod prąd w ruchu wahadłowym, to wyczyn nie jednego, a kilku kierowców, którzy w ubiegłym tygodniu przejeżdżali przez częściowo wyłączony z ruchu tunel pod Świną.
Kierowcy, uwaga na czerwone światło w Świnoujściu. Dziś w nocy też będzie wahadło
Dla większości Świnoujskich kierowców jazda pod prąd na czerwonym świetle, to absurd!
- Nigdy nie wjechałybyśmy przez czerwone, tylko ruszyły po prostu na prom. - Nie wiem jak można nie zauważyć czerwonego. Nie wiem, skąd tacy się biorą, ale - jak widać - są. - Ja tak jak koleżanka, na czerwone nie wjeżdżam... Zdecydowanie nie - komentowali kierowcy.
A jednak. Zdolnych inaczej nie brakuje... Paweł Szynkaruk, dyrektor Żeglugi Świnoujskiej, choć sam nie dowierzał, przyznał, że podczas ostatniego wahadła w tunelu, było trzeba interweniować, a dziś, ku przestrodze - trzeba pouczać.
- Sekwencja ruchu wahadłowego powoduje, że szlaban jest otwarty, ale zapala się bardzo wyraźne czerwone światło. Niestety, z niezrozumiałych dla nas powodów, kierowcy nagminnie lekceważyli czerwone światło i wjeżdżali do tunelów. Bardzo mocno apelujemy do kierowców o bezwzględne stosowanie się do czerwonego światła - podkreślał Szynkaruk.
Żeby mandaty nie posypały się i dziś, przypomnijmy, że ruch wahadłowy w tunelu będzie obowiązywał między godz. 23:00 a 5:00 nad ranem. Zatem kierowcy - uwaga na zmienne znaki.
Dla większości Świnoujskich kierowców jazda pod prąd na czerwonym świetle, to absurd!
- Nigdy nie wjechałybyśmy przez czerwone, tylko ruszyły po prostu na prom. - Nie wiem jak można nie zauważyć czerwonego. Nie wiem, skąd tacy się biorą, ale - jak widać - są. - Ja tak jak koleżanka, na czerwone nie wjeżdżam... Zdecydowanie nie - komentowali kierowcy.
A jednak. Zdolnych inaczej nie brakuje... Paweł Szynkaruk, dyrektor Żeglugi Świnoujskiej, choć sam nie dowierzał, przyznał, że podczas ostatniego wahadła w tunelu, było trzeba interweniować, a dziś, ku przestrodze - trzeba pouczać.
- Sekwencja ruchu wahadłowego powoduje, że szlaban jest otwarty, ale zapala się bardzo wyraźne czerwone światło. Niestety, z niezrozumiałych dla nas powodów, kierowcy nagminnie lekceważyli czerwone światło i wjeżdżali do tunelów. Bardzo mocno apelujemy do kierowców o bezwzględne stosowanie się do czerwonego światła - podkreślał Szynkaruk.
Żeby mandaty nie posypały się i dziś, przypomnijmy, że ruch wahadłowy w tunelu będzie obowiązywał między godz. 23:00 a 5:00 nad ranem. Zatem kierowcy - uwaga na zmienne znaki.

Radio Szczecin