Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

fot. Zachodniopomorska PO
fot. Zachodniopomorska PO
Wrażliwa wspólnota, zielony lider, region dynamiczny i nowoczesny. To trzy filary programu wyborczego zachodniopomorskiej Koalicji Obywatelskiej, z którym startuje w wyborach samorządowych.
W Szczecinie zaprezentowano kandydatów KO do Sejmiku Województwa. Liderem listy w okręgu szczecińsko-polickim jest Olgierd Geblewicz.

- Mam ten wielki zaszczyt być liderem listy, chyba jako najbardziej doświadczony samorządowiec w naszym sejmiku. Natomiast, mam bardzo mocną drużynę w tym okręgu. To jest 10-osobowy zespół doświadczonych samorządowców, jak przewodnicząca Teresa Kalina czy Andrzej Niedzielski, wieloletni radny sejmiku, ale jest reprezentantka Partii Zielonych Jagoda Żyłkowska - podkreśla Geblewicz.

Na mapie naszego województwa mamy reprezentantów, z każdego większego miasta i miasteczka - dodaje szef zachodniopomorskiej PO: - To są ludzie bardzo dobrze znani w tych miejscowościach. Są to ludzie kultury, dyrektorzy domów kultury, bądź lokalni lekarze, przedsiębiorcy czy samorządowcy, którzy wiele lat spędzili w radach miasta, w radach powiatu. Naprawdę to są ludzie wiarygodni i bardzo dobrze znani.

W okręgu drugim obejmującym Świnoujście i powiaty: goleniowski, gryficki, kamieński i łobeski, liderem listy jest obecny prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, który udzielił poparcia Dorocie Konkolewskiej, ubiegającej się z list KO, o stanowisko prezydenta Świnoujścia.

- Wspieranie tych terenów, żeby maksymalnie wykorzystać walory, którymi dysponujemy. Pan marszałek podejmuje szereg inicjatyw, jak choćby układ ścieżek rowerowych, kwestia zagospodarowania terenów leżących nad morzem, ale również jedynie w sąsiedztwie Bałtyku. I to myślę, tematy, które tutaj nas dotyczą - dodaje Żmurkiewicz.

Prezentacja kandydatów z okręgów: byłego województwa koszalińskiego odbędzie się w poniedziałek.

Lista Kandydatów z poszczególnych okręgów:

Okręg 1 Szczecin, powiat policki:

1. Olgierd Geblewicz
2. Teresa Kalina
3. Andrzej Niedzielski
4. Jagoda Żyłkowska
5. Zbigniew Chojecki
6. Maria Kubisa
7. Marta Narożańska
8. Paweł Gzyl
9. Piotr Krzyżankiewicz
10. Jędrzej Wijas

Okręg 2. Miasto Świnoujście, powiaty: goleniowski, gryficki, kamieński, łobeski:

1. Janusz Żmurkiewicz
2. Beata Smoleńska
3. Adam Fedeńczak
4. Mirosława Nowak
5. Dariusz Ledzion
6. Małgorzata Kościukiewicz
7. Marcel Szuliński

Okręg 5. powiaty: gryfiński, myśliborski, pyrzycki, stargardzki:

1. Anna Nowak
2. Artur Nycz
3. Katarzyna Sowala
4. Agnieszka Wancerz
5. Elżbieta Rink
6. Ryszard Matecki
7. Agnieszka Nowicka-Szyszka
8. Robert Sucharzewski




- To jest 10-osobowy zespół doświadczonych samorządowców, jak przewodnicząca Teresa Kalina czy Andrzej Niedzielski, wieloletni radny sejmiku, ale jest reprezentantka Partii Zielonych Jagoda Żyłkowska - podkreśla Geblewicz.
Na mapie naszego województwa mamy reprezentantów, z każdego większego miasta i miasteczka - dodaje szef zachodniopomorskiej PO.
W okręgu drugim obejmującym Świnoujście i powiaty: goleniowski, gryficki, kamieński i łobeski, liderem listy jest obecny prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, który udzielił poparcia Dorocie Konkolewskiej, ubiegającej się z list KO, o stanowisko prezydenta Świnoujścia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty