Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Ratusz w Kołobrzegu. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Ratusz w Kołobrzegu. Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Mieszkańcy mogą już składać wnioski do konkursu, w którym do podziału jest milion złotych.
To siódma edycja budżetu obywatelskiego, a urzędnicy powrócili z konkursem dla mieszkańców po rocznej przerwie, którą poświęcili na zmiany regulaminowe.

Najważniejszą z nich jest brak podziału na kategorie ogólnomiejską i osiedlową. Tym razem wszystkie zgłoszone projekty będą ubiegać się o podział jednej puli miliona złotych.

Joanna Pawlak z Urzędu Miasta w Kołobrzegu mówi, że procedura zgłaszania wniosków już ruszyła, a można to zrobić jedynie poprzez stronę internetową www.bo.kolobrzeg.pl.

- Uprawnionym do wzięcia udziału w procedurze budżetu obywatelskiego jest każdy mieszkaniec Kołobrzegu. W przypadku osoby niepełnoletniej będzie wymagana zgoda opiekuna prawnego. Każdy mieszkaniec może złożyć nieograniczoną liczbę wniosków, przy czym każdy będzie wymagał poparcia innych 15 mieszkańców - tłumaczy Pawlak.

Wartość proponowanych inwestycji czy inicjatyw musi mieścić się w przedziale finansowym od 50 do 500 tysięcy złotych. W poprzednich edycjach konkursu zwyciężały inwestycje takie jak plac zabaw, skatepark czy pumptruck.
Relacja Przemysława Polanina [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty