Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
reklama
Zobacz

Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Lokalne Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi, w tegorocznych wyborach, swojego kandydata na prezydenta Stargardu.
Poinformowano o tym podczas prezentacji osób ubiegających się o mandaty radnych miejskich i powiatowych z list PiS. Kandydaci zaprezentowali się na tle Bramy Pyrzyckiej w otoczeniu pojazdów retro.

Jak tłumaczył Krzysztof Kozłowski, szef sztabu PiS, celem w nowej kadencji jest osiągnięcie równowagi sił w radach miasta i powiatu.

- Dlatego nie będziemy wystawiali kandydata na prezydenta. Stawiamy na funkcje wykonawcze, kontrolne, nadzorcze, ale i również wspierające. Myślę, że jak zachowamy pewną równowagę sił, to nam się z pewnością uda wypracować konkretne, ciekawe rozwiązania dla miasta i powiatu - podkreślał Kozłowski.

Na wyborczej liście PiS Paweł Sulimierski ubiega się o mandant w radzie miejskiej.

- Ja mieszkam w Stargardzie od urodzenia i faktycznie ten Stargard się zmienia, ale moim zdaniem mógłby się zmieniać trochę szybciej, trochę inaczej. Ważne są dla mnie przekonania mocno konserwatywne i prawicowe, chociaż jestem osobą bezpartyjną - zapewnia Sulimierski.

W czterech okręgach do Rady Miejskiej PiS wystawiło 31 kandydatów. W siedmiu okręgach o mandaty radnych powiatowych powalczy 36 osób/
Relacja Marka Synowieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty