Oszuści podszywają się pod pomoc społeczną. Do takich przypadków doszło w Stargardzie.
Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dostali sygnały o mieszkańcach, którzy otrzymali SMS-y o rzekomym wydawaniu bonów świątecznych. Do niektórych docierały e-maile podobnej treści z podejrzanymi odnośnikami. MOPS w Stargardzie zapewnia, że nigdy nie kontaktuje się tak z mieszkańcami. Urzędnicy wyjaśniają, że to najprawdopodobniej próby wyłudzenia danych osobowych. Takie wiadomości należy skasować z telefonu lub poczty.

Radio Szczecin