Radne, przewodniczące różnych ugrupowań i wieloletnie pracownice urzędu spotkały się dziś, by wspólnie celebrować nadchodzący Dzień Kobiet, a przy okazji rozmawiać o lokalnych inicjatywach.
Spotkanie zorganizowała przewodnicząca rady miasta.
- W samorządzie mamy wiele aktywnych kobiet. Kobiety miały swój udział w tworzeniu uchwał, w budowaniu ważnych decyzji dla naszego miasta i dla jego przyszłości - podkreśla Elżbieta Jabłońska, przewodnicząca Rady Miasta Świnoujście.
- Jestem tu od 1964 roku. Jestem bardzo dumna, że młodzi pamiętają, że starsi też kiedyś tutaj coś dla tego Świnoujścia kiedyś robili - dodaje Helena Frankowska, radna drugiej, trzeciej, czwartej i szóstej kadencji.
- Warto się spotkać w takim gronie, bo samorząd to przede wszystkim jest nasza przestrzeń życiowa.... Miejsce, gdzie decydujemy o swoim mieście, losie i o losach naszych rodzin czy całej naszej społeczności lokalnej - tłumaczy Dorota Turlejska, radna drugiej kadencji, członkini zarządu Osiedla Warszów.
Samorządowy Dzień Kobiet, to coroczna tradycja Świnoujścia.
- W samorządzie mamy wiele aktywnych kobiet. Kobiety miały swój udział w tworzeniu uchwał, w budowaniu ważnych decyzji dla naszego miasta i dla jego przyszłości - podkreśla Elżbieta Jabłońska, przewodnicząca Rady Miasta Świnoujście.
- Jestem tu od 1964 roku. Jestem bardzo dumna, że młodzi pamiętają, że starsi też kiedyś tutaj coś dla tego Świnoujścia kiedyś robili - dodaje Helena Frankowska, radna drugiej, trzeciej, czwartej i szóstej kadencji.
- Warto się spotkać w takim gronie, bo samorząd to przede wszystkim jest nasza przestrzeń życiowa.... Miejsce, gdzie decydujemy o swoim mieście, losie i o losach naszych rodzin czy całej naszej społeczności lokalnej - tłumaczy Dorota Turlejska, radna drugiej kadencji, członkini zarządu Osiedla Warszów.
Samorządowy Dzień Kobiet, to coroczna tradycja Świnoujścia.

Radio Szczecin