Panele fotowoltaiczne na dachu, wymiana ogrzewania i docieplenie ścian budynków. Dobiega końca termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Stargardzie.
Jedna z większych inwestycji tego typu o wartości blisko 8 mln zł została dofinansowania z budżetu państwa i norweskich funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Prace w Trójce toczą się już od roku. Arkadiusz Rozwód, dyrektor szkoły przyznaje, że wyłączony z użytku jest jeden z budynków i sala gimnastyczna.
- Na dachu zostaną umieszczone fotopanele. Zmodernizowano całe ogrzewanie poprzez wymianę kaloryferów, rur i podłóg. Zostaniemy jeszcze ociepleni od góry, więc ta utrata ciepła będzie niewielka, a co za tym idzie emisyjność spalin przy ogrzewaniu również się zmniejszy. I o to nam chodzi.... - podkreśla Rozwód.
W ramach projektu wprowadzono również promocję ekologicznych nawyków wśród uczniów i rodziców. - Poznają, co się kryje pod pojęciem energii wiatrowej, energii słonecznej, geotermalnej. To wszystko jest też powiązane z edukacją rodziców i szkoleniem rad pedagogicznych - dodaje Kamila Piechota, wicedyrektor.
Ocieplona i zielona Eko Trójka ma być gotowa do końca kwietnia.
Prace w Trójce toczą się już od roku. Arkadiusz Rozwód, dyrektor szkoły przyznaje, że wyłączony z użytku jest jeden z budynków i sala gimnastyczna.
- Na dachu zostaną umieszczone fotopanele. Zmodernizowano całe ogrzewanie poprzez wymianę kaloryferów, rur i podłóg. Zostaniemy jeszcze ociepleni od góry, więc ta utrata ciepła będzie niewielka, a co za tym idzie emisyjność spalin przy ogrzewaniu również się zmniejszy. I o to nam chodzi.... - podkreśla Rozwód.
W ramach projektu wprowadzono również promocję ekologicznych nawyków wśród uczniów i rodziców. - Poznają, co się kryje pod pojęciem energii wiatrowej, energii słonecznej, geotermalnej. To wszystko jest też powiązane z edukacją rodziców i szkoleniem rad pedagogicznych - dodaje Kamila Piechota, wicedyrektor.
Ocieplona i zielona Eko Trójka ma być gotowa do końca kwietnia.

Radio Szczecin