Kandydatów do Rady Miejskiej i Powiatu Stargardzkiego przedstawiła dziś oficjalnie Koalicja Obywatelska.
Na miejsce prezentacji wybrano plac przed budynkiem Bastei. Na listach KO startuje blisko 60 kandydatów czterech okręgach miasta i siedmiu powiatowych. Jak zapewniają lokalni działacze Platformy, o miejsca w obu radach ubiegają się ludzie z różnych środowisk miasta i powiatu.
Olgierd Geblewicz, marszałek województwa i szef regionalnych władz Platformy zapewniał podczas prezentacji kandydatów, że to sprawdzony zespół.
- To jest naprawdę bardzo silna drużyna. Widzimy, że członkowie partii to jest zdecydowana mniejszość; większość to są społecznicy, to osoby, które zgodziły się iść z nami we wspólny bój o dobre, uczciwe samorządy. W ludziach, którzy utożsamiają się z Koalicją Obywatelską widać wielką wiarę, że Polska może być dobra, normalna i prosamorządowa - ocenił marszałek Geblewicz.
Marek Stankiewicz, szef sztabu i jednocześnie jedynka na liście do powiatu potwierdził z kolei, że PO nie wystawi kandydata na prezydenta miasta.
- Wybór prezydenta zostawiamy naszym mieszkańcom, my nie będziemy mieli swojego kandydata, ale chcemy współpracować z każdym, kto chce działać dla dobra miasta i powiatu - podkreślił.
Władze Platformy zapowiadają natomiast intensywną kampanię w mieście i gminach powiatu.
Olgierd Geblewicz, marszałek województwa i szef regionalnych władz Platformy zapewniał podczas prezentacji kandydatów, że to sprawdzony zespół.
- To jest naprawdę bardzo silna drużyna. Widzimy, że członkowie partii to jest zdecydowana mniejszość; większość to są społecznicy, to osoby, które zgodziły się iść z nami we wspólny bój o dobre, uczciwe samorządy. W ludziach, którzy utożsamiają się z Koalicją Obywatelską widać wielką wiarę, że Polska może być dobra, normalna i prosamorządowa - ocenił marszałek Geblewicz.
Marek Stankiewicz, szef sztabu i jednocześnie jedynka na liście do powiatu potwierdził z kolei, że PO nie wystawi kandydata na prezydenta miasta.
- Wybór prezydenta zostawiamy naszym mieszkańcom, my nie będziemy mieli swojego kandydata, ale chcemy współpracować z każdym, kto chce działać dla dobra miasta i powiatu - podkreślił.
Władze Platformy zapowiadają natomiast intensywną kampanię w mieście i gminach powiatu.

Radio Szczecin