Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  ogłoszenie  
Zobacz

Fot. UM w Stargardzie
Fot. UM w Stargardzie
Fot. UM w Stargardzie
Fot. UM w Stargardzie
Fot. UM w Stargardzie
Fot. UM w Stargardzie
Rozpoczęła się budowa kolejnego odcinka północnej obwodnicy Stargardu. Inwestycja ma wyprowadzić ruch tranzytowy z centrum i śródmieścia.
W ramach pierwszego etapu powstało rondo u zbiegu ulic Wieniawskiego i Składowej. Teraz ekipy drogowców budują kilometrowy odcinek w stronę wiaduktu na ulicy Składowej.

Prezydent Stargardu Rafał Zając podkreśla, że rozpoczęte prace budowlane mają dla miasta duże znaczenie.

- Tym razem do domkniemy przeprawę przez wiadukt przy ulicy Składowej, który ma mieć pełne parametry. Będzie nadawał się do tranzytu. Zostanie odcinek już w kierunku ronda 15 Południk, który jest w projektowaniu - mówi Zając.

Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje natomiast, że siedem firm złożyło oferty na budowę łącznicy do krajowej „20”.

- Powinniśmy w ciągu najbliższego tygodnia wybrać najkorzystniejszą ofertę. Tu wszystkie oferty jak najbardziej mieszczą się w budżecie - mówi Grzeszczuk.

Miejski odcinek obwodnicy do wiaduktu na ulicy Składowej ma być gotowy w przyszłym roku. Wartość tej części prac oszacowano na ponad 25 mln zł z rządowym dofinansowaniem.
Relacja Marka Synowieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty