Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
My Hrabiny. Myślę, więc zapisałam
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Ponad 80 osób zgłosiło się do tegorocznej akcji "Wakacje z WOT-em".
Szkolenia przeznaczone są dla uczniów, studentów czy nauczycieli, którzy w czasie urlopu chcą zdobyć nowe umiejętności, poprawić swoją tężyznę fizyczną i następnie zostać terytorialsami.

Pierwsze szkolenie podstawowe startuje dziś, mówi Przemysław Nadolski rzecznik 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej:

- W tej chwili oni przygotowują się do tego, aby wejść w mury wojska, dostają mundury, są badani przez lekarzy, zapoznają się z zasadami BHP obowiązującymi w wojsku... Z tym wszystkim z czym będą mieli do czynienia przez najbliższe 16 dni, po czym czeka ich egzamin - dodaje Nadolski.

Podczas egzaminu, czyli tzw. pętli taktycznej sprawdzone zostaną umiejętności przyszłych terytorialsów: - Sprawdzimy ich umiejętności strzeleckie, poruszania się w terenie, orientacji. Jak już ukończą tę pętlę taktyczną, to zapraszamy na uroczystą przysięgę wojskową, która odbędzie się 7 lipca w Gryfinie na miejskim nabrzeżu - informuje Nadolski.

Kolejne szkolenie podstawowe odbędzie 17 sierpnia i potrwa do 1 września. Szczegóły można znaleźć w Wojskowych Centrach Rekrutacji.
Pierwsze szkolenie podstawowe startuje dziś, mówi Przemysław Nadolski rzecznik 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Podczas egzaminu, czyli tzw. pętli taktycznej sprawdzone zostaną umiejętności przyszłych terytorialsów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty