Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Międzynarodowe wyróżnienie przyznawane jest najczystszym kąpieliskom. Wciągnięcie jej na maszt otworzyło sezon kąpielowy.
O bezpieczeństwo w Świnoujściu plażowiczów dba 36 ratowników.

Nadanie świnoujskiemu kąpielisku Błękitnej Flagi, to już tradycja. Wyróżnienie bowiem trafia tu niemal od dwóch dekad - mówi Jarosław Jaz ze świnoujskiego magistratu.

- Plaża na wyspie Uznam po raz 19. z rzędu otrzymała Błękitną Flagę, czyli jedno z najbardziej rozpoznawalnych na świecie tego rodzaju wypróżnień. W gronie wyróżnionych jest jeszcze kąpielisko na Warszowie, a także port jachtowy imienia Jurka Porębskiego, czyli marina - podkreśla Jaz.

Samorząd o nadanie flagi starać się musi co roku - wyjaśnia Jarosław Szczygieł, krajowy koordynator programu Błękitna Flaga: - Co roku kąpielisko Świnoujście-Uznam i osoby, z którymi współpracujemy wypełniają wnioski aplikacyjne i starają się ją uzyskać na kolejny sezon, także dziękuję bardzo za tę współpracę.

Jakość na świnoujskiej plaży potwierdzają także wypoczywający na niej turyści: - Jesteśmy tu pierwszy raz i zaczyna nam się podobać... - Plaża przepiękna, morze też. - Bardzo przyjemnie, nie za wiele ludzi, także nam się bardzo podoba...

W tym roku w Polsce załopotało 36 Błękitnych Flag.
Relacja Joanny Maraszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty