Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Nadmierne pragnienie, częste oddawanie moczu, nagła utrata masy ciała - to niektóre z objawów cukrzycy. W Polsce może ona dotykać około 3 milionów osób, a kolejne 5 mln zmaga się ze stanem przedcukrzycowym.
Choroba rozwija się często powoli i bezobjawowo - alarmowała dr Magda Wiśniewska z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego numer 2 w Szczecinie w audycji "Zapytaj eksperta".

- W tej najbardziej nas martwiącej, niezakaźnej epidemii XXI wieku, czyli cukrzycy typu 2, objawy mogą być przez wiele lat zupełnie niecharakterystyczne. Te objawy mogą się w ogóle nie pojawić. Podwyższony poziom cukru nie daje na początku żadnych objawów klinicznych - mówi Wiśniewska.

Najprostszym i najbardziej miarodajnym sposobem na zdiagnozowanie cukrzycy jest wykonanie pomiaru poziomu glukozy na czczo, w laboratorium.

Edycja tekstu: Michał Król
Choroba rozwija się często powoli i bezobjawowo - alarmowała dr Magda Wiśniewska z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego numer 2 w Szczecinie w audycji "Zapytaj eksperta".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty