Pogoń Szczecin może nie otrzymać licencji na grę w ekstraklasie.
Powód - zły stan trybun i braki w infrastrukturze na stadionie. Tymczasem wiosną Portowcy będą faworytem do awansu.
Jako lider I ligi, Pogoń będzie musiała przesłać wstępną dokumentację do PZPN-u już zimą. Rzecznik klubu Adam Wosik nie wie, czy piłkarska centrala będzie mieć zastrzeżenia.
- Te przepisy z roku na rok są coraz ostrzejsze - tłumaczy Adam Wosik. - Na tę chwilę nikt nie potrafi odpowiedzieć, czy ten obiekt będzie, czy nie będzie spełniał wymogów stawianych przez Polski Związek Piłki Nożnej.
Już dziś wiadomo, że bez remontu się nie obejdzie: - Toalety to jeden z takich "drobiazgów", który wymaga modernizacji. Może nas czekać konieczność zamontowania zadaszenia, poza tym jakieś drobne szczegóły dotyczące monitoringu i dojścia od kołowrotka do trybun. No i, ostatnia rzecz, oczywiście same kołowrotki - mówi rzecznik Pogoni.
Remontu wymagają też trybuny.
Na ostatniej sesji, Rada Miasta przeznaczyła milion złotych na modernizację stadionu. Zarządca stadionu, Miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji zamierzał wymienić krzesełka, po konsultacji z kubem przeznaczy środki na rozbudowę wejść z kołowrotkami. Przetarg będzie ogłoszony w styczniu.
Jako lider I ligi, Pogoń będzie musiała przesłać wstępną dokumentację do PZPN-u już zimą. Rzecznik klubu Adam Wosik nie wie, czy piłkarska centrala będzie mieć zastrzeżenia.
- Te przepisy z roku na rok są coraz ostrzejsze - tłumaczy Adam Wosik. - Na tę chwilę nikt nie potrafi odpowiedzieć, czy ten obiekt będzie, czy nie będzie spełniał wymogów stawianych przez Polski Związek Piłki Nożnej.
Już dziś wiadomo, że bez remontu się nie obejdzie: - Toalety to jeden z takich "drobiazgów", który wymaga modernizacji. Może nas czekać konieczność zamontowania zadaszenia, poza tym jakieś drobne szczegóły dotyczące monitoringu i dojścia od kołowrotka do trybun. No i, ostatnia rzecz, oczywiście same kołowrotki - mówi rzecznik Pogoni.
Remontu wymagają też trybuny.
Na ostatniej sesji, Rada Miasta przeznaczyła milion złotych na modernizację stadionu. Zarządca stadionu, Miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji zamierzał wymienić krzesełka, po konsultacji z kubem przeznaczy środki na rozbudowę wejść z kołowrotkami. Przetarg będzie ogłoszony w styczniu.

Radio Szczecin