Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Pogoń Szczecin może nie otrzymać licencji na grę w ekstraklasie. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin/Archiwum]
Pogoń Szczecin może nie otrzymać licencji na grę w ekstraklasie. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin/Archiwum]
Pogoń Szczecin może nie otrzymać licencji na grę w ekstraklasie.
Powód - zły stan trybun i braki w infrastrukturze na stadionie. Tymczasem wiosną Portowcy będą faworytem do awansu.

Jako lider I ligi, Pogoń będzie musiała przesłać wstępną dokumentację do PZPN-u już zimą. Rzecznik klubu Adam Wosik nie wie, czy piłkarska centrala będzie mieć zastrzeżenia.

- Te przepisy z roku na rok są coraz ostrzejsze - tłumaczy Adam Wosik. - Na tę chwilę nikt nie potrafi odpowiedzieć, czy ten obiekt będzie, czy nie będzie spełniał wymogów stawianych przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Już dziś wiadomo, że bez remontu się nie obejdzie: - Toalety to jeden z takich "drobiazgów", który wymaga modernizacji. Może nas czekać konieczność zamontowania zadaszenia, poza tym jakieś drobne szczegóły dotyczące monitoringu i dojścia od kołowrotka do trybun. No i, ostatnia rzecz, oczywiście same kołowrotki - mówi rzecznik Pogoni.

Remontu wymagają też trybuny.

Na ostatniej sesji, Rada Miasta przeznaczyła milion złotych na modernizację stadionu. Zarządca stadionu, Miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji zamierzał wymienić krzesełka, po konsultacji z kubem przeznaczy środki na rozbudowę wejść z kołowrotkami. Przetarg będzie ogłoszony w styczniu.
Jako lider I ligi, Pogoń będzie musiała przesłać wstępną dokumentację do PZPN-u już zimą. Rzecznik klubu Adam Wosik nie wie, czy piłkarska centrala będzie mieć zastrzeżenia.
Już dziś wiadomo, że bez remontu się nie obejdzie - mówi rzecznik Pogoni.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty