Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Przedstawienia, warsztaty i słodkie niespodzianki - to wszystko od piątku dla najmłodszych widzów Przeglądu Teatrów Małych Form. Fot. www.kontrapunkt.pl
Przedstawienia, warsztaty i słodkie niespodzianki - to wszystko od piątku dla najmłodszych widzów Przeglądu Teatrów Małych Form. Fot. www.kontrapunkt.pl
Przedstawienia, warsztaty i słodkie niespodzianki - to wszystko od piątku dla najmłodszych widzów Przeglądu Teatrów Małych Form.
Wielki Kontrapunkt zaczyna się w niedzielę, ale już w piątek przyszli jego widzowie mogą brać udział w wydarzeniach dla nich przygotowanych. Na początek spektakle dla przedszkolaków: "Muszla ślimaka" przygotowana przez aktorów z Węgier. Po południu "Braciszek Jelonek" - przedstawienie ze Słowacji.

Mały Kontrapunkt wystartował po raz piąty. - Wszystko po to, by najmłodsi wiedzieli co to teatr - mówi koordynatorka festiwalu Magdalena Gardas. - Specjalnie dla nich przygotowujemy różnego rodzaju warsztaty.

Widzowie też wiedzą, że to dobra inicjatywa. - Bardzo dobry pomysł. Wszystko dla dzieci. Świetne. Wreszcie coś innego - oceniają.

W tym roku prezentowane są spektakle z tzw. Grupy Wyszehradzkiej, czyli Czech,
Słowacji, Węgier i Polski. - Stąd podczas warsztatów powstał wyszehradzki słownik teatralny - mówi Gardas. - Radosna twórczość dzieciaków nie zna granic. Robiliśmy ilustracje metodą szycia, wyszywania, doczepiania, pojawiły się też maski teatralne.

Słownik wydany drukiem będzie dostępny podczas Małego Kontrapunktu, który
w Szczecinie potrwa do niedzieli.
Relacja Małgorzaty Frymus.

Zobacz także

2015-06-04, godz. 08:12 Gwiazda soulu w Szczecinie. Selah Sue zagrała w Arenie [ZDJĘCIA] Selah Sue wystąpiła w Szczecinie. Koncert belgijskiej wokalistki w hali Azoty Arena odbył się w ramach tegorocznego Szczecin Music Fest. » więcej 2015-06-02, godz. 20:29 Japan Fest w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO] Takafumi Akahoshi z Pogoni Szczecin, wikingowie i pies rasy szpic promują Pomorze Zachodnie w Japonii » więcej 2015-05-31, godz. 19:35 "Alicja w Krainie Czarów" urzekła najmłodszych Prapremiera baletu odbyła się w Operze na Zamku. » więcej 2015-05-31, godz. 09:19 Kończą się zapisy na Akademię Sztuki Wokalistyka, malarstwo albo fotografia, czyli tegoroczna nowość na szczecińskiej Akademii Sztuki. Kończą się elektroniczne zapisy na tę uczelnię. » więcej 2015-05-30, godz. 11:36 Biblioteki zapraszają po zmroku Kilkanaście bibliotek z województwa zachodniopomorskiego weźmie udział w 'Nocy Bibliotek'. To ogólnopolska akcja, którą organizują placówki publiczne i szkolne. Będą czynne niestandardowo, bo wieczorem. » więcej 2015-05-28, godz. 17:06 Niezwykła muzyka w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] Podczas majowej odsłony cyklu [3x1], gościć będziemy grupę Cherry Daiquiri. Koncertu zespołu będzie można posłuchać w piątkowej audycji 'Schody do nieba' w Radiu Szczecin. Start po 22. » więcej 2015-05-27, godz. 10:18 Szkoła muzyczna otwiera się na Prawobrzeżu Filię na Prawobrzeżu otwiera od września Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Szczecinie. Trwa rekrutacja kandydatów. » więcej 2015-05-26, godz. 11:56 Zachwyciła jurorów "X Factor". Wystąpi w Szczecinie [ZDJĘCIA] Kasia Lins była gościem Marzeny Szóstak w audycji 'Moje miasto moja muzyka'. We wtorek wieczorem wystąpi z zespołem przed Anią Dąbrowską w Filharmonii Szczecińskiej. » więcej 2015-05-25, godz. 18:42 Znamy laureatów przeglądu Made In Szczecin Znamy laureatów przeglądu stowarzyszenia Made In Szczecin. Zakończyło się internetowe głosowanie na klipy zespołów biorących udział w konkursie. Na pierwszym miejscu uplasowała się funkowa grupa Frontrow. » więcej 2015-05-24, godz. 20:48 Światowej sławy tenor wystąpił w Szczecinie [ZDJĘCIA] Jeden z najznakomitszych tenorów świata Wiesław Ochman wystąpił w Filharmonii Szczecińskiej. » więcej
408409410411412413414