Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Fani "Kolejorza" starli się z "Hordą zła", ultrasami drużyny FK Sarajevo. Fot. Agencja TVN/x-news
Fani "Kolejorza" starli się z "Hordą zła", ultrasami drużyny FK Sarajevo. Fot. Agencja TVN/x-news
Fani "Kolejorza" starli się z "Hordą zła", ultrasami drużyny FK Sarajevo. Według relacji ze stolicy Bośni i Hercegowiny, bójka rozpoczęła się w poniedziałek wieczorem w centrum, walki trwały do późnej nocy. We wtorek Lech zagra z FK Sarajevo pierwszy mecz w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.
Według niepotwierdzonych doniesień, awanturę mieli sprowokować kibice Lecha, którzy jakoby krzyczeli w centrum Sarajewa "Tu jest Serbia", co w kontekście tragicznej wojny na Bałkanach na początku lat 90. miało sprowokować fanatycznych kibiców stołecznego FK.

Materiał: Agencja TVN/x-news

"Horda zła" jest doskonale znana lokalnej policji. Ultrasi FK nie raz uczestniczyli w zamieszkach i burdach z kibicami innych klubów, w których - zdarzało się - ginęli ludzie.

Na razie nie znamy dokładnej oficjalnej liczby osób, które ucierpiały w zamieszkach. Radio Sarajewo informuje na stronie internetowej o "dziewięciu lekko rannych policjantach, sześciu rannych kibicach Lecha Poznań i jednej aresztowanej osobie". Inne źródła podają także informacje o ciężko rannych osobach.

Rzecznik Lecha Poznań zapewnia w mediach, że to kibice "Kolejorza" zostali sprowokowani przez fanów FK.

Mecz Lech Poznań-FK Sarajevo rozpocznie się we wtorek o godz. 21. Do wymarzonej Ligi Mistrzów jeszcze daleko, bo to druga runda. O ile polski klub przejdzie do trzeciej, może tam trafić na prawdziwych tuzów europejskiego futbolu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty