Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Flaga Igrzysk Olimpijskich. Fot. www.wikipedia.org / Makaristos
Flaga Igrzysk Olimpijskich. Fot. www.wikipedia.org / Makaristos
Z powodu epidemii koronawirusa odwoływane są kolejne imprezy sportowe.
Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU) poinformowała w środę, że zaplanowane na dni 13-15 marca mistrzostwa świata w short tracku w koreańskim Seulu nie odbędą się.

Światowa Federacja Siatkówki (FIVB) ogłosiła z kolei, że postanowiła odwołać turniej World Tour w siatkówce plażowej, który miał się odbyć w chińskim Xianmen na przełomie kwietnia i maja.

Marcowe starcie Japonii z Ekwadorem w tenisowym Pucharze Davisa w japońskim mieście Miki dojdzie do skutku, ale przy pustych trybunach.

Również bez udziału publiczności zostanie rozegrane czwartkowe spotkanie piłkarskiej Ligi Europy pomiędzy Interem a Łudogorcem Razgrad w Mediolanie.

We wtorek członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Kanadyjczyk Richard Pound w wywiadzie dla agencji Associated Press stwierdził, że ze względu na zagrożenie epidemią koronawirusa w maju zostanie podjęta ostateczna decyzja odnośnie igrzysk olimpijskich w Tokio. Zdaniem Pounda, jeżeli sytuacja będzie tego wymagała, to najważniejsza sportowa impreza może nie odbyć się w zaplanowanym terminie, czyli w dniach 24 lipca - 9 sierpnia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty