Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Kamil Stoch. Fot. www.facebook.com/PolskiZwiazekNarciarski/
Kamil Stoch. Fot. www.facebook.com/PolskiZwiazekNarciarski/
Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt w Niemczech. Drugie miejsce zajął Norweg Halvor Egner Granerud, a trzeci był Piotr Żyła.
W pierwszej dziesiątce było jeszcze dwóch Polaków - Andrzej Stękała zakończył konkurs na miejscu piątym, a Dawid Kubacki - na siódmym.

Po zakończeniu konkursu Kamil Stoch mówił TVP 1, że cieszy się ze zwycięstwa. Powiedział, że dzisiejsze zwycięstwo nie było łatwe. Dodał, że żałuje Dawida Kubackiego, który prowadził po pierwszej serii skoków, ale ostatecznie zajął siódme miejsce. "Jak nikt inny Dawid zasłużył dziś co najmniej na podium, jak nie na zwycięstwo. Zabrakło mu szczęścia, ale mam nadzieję, że jeszcze przyjdzie dla niego czas" - powiedział Kamil Stoch.

Po dzisiejszej wygranej Kamil Stoch zrównał się w liczbie zwycięstw w zawodach Pucharu Świata z Adamem Małyszem. Obaj mają po 39 wygranych konkursów.
"Jak nikt inny Dawid zasłużył dziś co najmniej na podium, jak nie na zwycięstwo. Zabrakło mu szczęścia, ale mam nadzieję, że jeszcze przyjdzie dla niego czas" - powiedział Kamil Stoch.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty