Weronika Kapler (na środku) i Natalia Leśniak (z prawej) w wykonaniu kata Jion w konkurencji kata drużynowego seniorek. Polki zdobyły w tej konkurencji brązowy medal. Fot. Klub Karate Bushikan
W akcji po prawej świeżo upieczony Mistrz Europy Jakub Piotrowski, którego akcje podrywały z miejsc polskich kibiców w Oradei. Fot. Klub Karate Bushikan
Maciej Waryński (z prawej) w półfinałowym pojedynku z Włochem na Mistrzostwach Europy w Oradei. Fot. Klub Karate Bushikan
Maciej Waryński (z prawej) Mistrzem Europy w kumite drużynowym rotation juniorów. Fot. Klub Karate Bushikan
Plakat Mistrzostw Europy 2021 - Oradea (Rumunia). Fot. Klub Karate Bushikan
Znakomity występ zawodników klubu Bushikan Szczecin w Mistrzostwach Europy w karate IKU.
W rumuńskiej Oradei szczecinianie zdobyli 31 medali w tym 6 złotych, 7 srebrnych i 18 brązowych.

Dwa złote medale wywalczyła Maria Stranc w kumite shobu sanbon seniorek i kumite drużynowym rotation shobu sanbon seniorek. W składzie złotej drużyny reprezentacji Polski na najwyższym stopniu podium stanęły także jej klubowe koleżanki, Natalia Leśniak i Natalia Nowak.

Oprócz pań złote medale zdobyli także karatecy szczecińskiego klubu, Maciej Waryński w kumite drużynowym juniorów i Jakub Piotrowski w kumite shobu ippon kadetów.

W Mistrzostwach Europy w Rumunii wystąpiło 300 karateków z 15 krajów. Trenerem medalistów Bushikanu Szczecin i całej reprezentacji Polski jest Paweł Bombolewski.