Sebastian Wiktorzak z klubu BKS Skorpion Szczecin jest wybitnym, młodym pięściarzem, który 9-krotnie zdobył Mistrzostwo Polski w boksie, w 2015 roku był brązowym medalistą Mistrzostw Europy. Fot. www.wikipedia.org / Tech. Sgt. Sean M. Worrell
8 medali, w tym 5 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy zdobyli zawodnicy i zawodniczki Skorpiona Szczecin w zakończonych w Wałbrzychu Mistrzostwach Polski seniorów w boksie kobiet i mężczyzn.
Złote medale wywalczyli Wiktoria Rogalińska, Arek Zakharyan, Daniel Piotrowski, Sebastian Wiktorzak i Mateusz Bereźnicki. Finałowe walki przegrali natomiast Robert Zakharyan i debiutująca w Mistrzostwach Polski seniorek Daria Parada, która uległa utytułowanej Karolinie Koszewskiej-Łukasik. Brąz wywalczył Beniamin Zarzeczny. Złoty medal zdobyła również Martyna Jancelewicz z klubu Taurus Goleniów, która w finale wagi 81 kg pokonała byłą pięściarkę Skorpiona Szczecin Sylwię Kusiak.

Srebrne medale zdobyli również Elżbieta Wójcik i Mateusz Polski z Róży Karlino. Wójcik w finale przegrała z Agatą Kaczmarską z Radomiaka Radom natomiast Polski w finałowej walce przegrał z olimpijczykiem z Tokio Damianem Durkaczem.

Sebastian Wiktorzak to obecnie jeden z najlepszych polskich pięściarzy w kraju. Niedawno jako jedyny z Polaków doszedł do ćwierćfinału Mistrzostw Świata. Jak mówi reporterowi Radia Szczecin, jest zadowolony z zawodów w Wałbrzychu, bo postanowił po raz pierwszy walczyć w kategorii 86 kilogramów i udało się wygrać.

- Poszedłem wagę wyżej, bo startowałem w wadze 80-81 kilogramów. Byłem trochę zmęczony po mistrzostwach świata. Mieliśmy bardzo ciężkie przygotowania, ale na walkę finałową, puściło zmęczenie i było dobrze - mówi Wiktorzak.

Skorpion Szczecin wygrywając klasyfikację medalową został najlepszym klubem Mistrzostw Polski seniorek i seniorów w boksie.