Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Zwiększony napływ migrantów na greckie wyspy we wschodniej części Morza Egejskiego trwa od sierpnia. Codziennie przybywa tam 100-120 osób. Fot. Jacek Rujna [Radio Szczecin]
Zwiększony napływ migrantów na greckie wyspy we wschodniej części Morza Egejskiego trwa od sierpnia. Codziennie przybywa tam 100-120 osób. Fot. Jacek Rujna [Radio Szczecin]
Burmistrzowie greckich wysp, które borykają się z napływem migrantów ponownie apelują o pomoc. Ostrzegają przed skutkami przeludnienia w lokalnych hotspotach, czyli miejscach rejestracji migrantów.
Od początku października na greckie wyspy, głównie Lesbos, Chios, Kos i Samos dotarło już około 1600 przybyszów. Na Lesbos jest łącznie prawie 7 tysięcy migrantów, z czego ponad 5 tysięcy przebywa w ośrodku, którego pojemność jest o połowę mniejsza. O fatalnych warunkach donoszą pozarządowe organizacje, w tym „Lekarze bez Granic”.

Burmistrzowie wysp zwracali się już w tej sprawie do greckiego rządu, teraz apelują o pomoc m.in. do unijnego komisarza do spraw migracji Dimitrisa Awramopulosa. Przestrzegają przed konsekwencjami przeludnienia w lokalnych ośrodkach i twierdzą, że zaczyna przypominać to sytuację sprzed dwóch lat.

Według informacji Polskiego Radia na Lesbos zarejestrowane zostały osoby z ponad 50 krajów, w tym wielu migrantów z Algierii, Maroka i innych państw afrykańskich.

Zwiększony napływ migrantów na greckie wyspy we wschodniej części Morza Egejskiego trwa od sierpnia. Codziennie przybywa tam 100-120 osób.
Burmistrzowie greckich wysp apeluja o pomoc

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty