Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Jolanta Szczypińska pochodziła ze Słupska. W latach 80. pracowała jako pielęgniarka, działała w "Solidarności". Od początku lat 90. była związana z Porozumieniem Centrum. W 2004 roku objęła mandat posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości i pełniła go niep
Jolanta Szczypińska pochodziła ze Słupska. W latach 80. pracowała jako pielęgniarka, działała w "Solidarności". Od początku lat 90. była związana z Porozumieniem Centrum. W 2004 roku objęła mandat posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości i pełniła go niep
W Kościele Mariackim w Słupsku zakończyły się uroczystości pogrzebowe posłanki Jolanty Szczypińskiej. Ceremonia miała charakter oficjalny. Brali w niej udział wysocy rangą urzędnicy państwowi, w tym premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Podczas uroczystości prezydent Andrzej Duda wręczył pośmiertnie parlamentarzystce Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski między innymi za wybitne osiągnięcia w działalności państwowej i publicznej.

Prezydent Duda przypomniał polityczną działalność Jolanty Szczypińskiej, począwszy od czasów Solidarności, a skończywszy na obecnej kadencji Sejmu. Dziękuję za jej służbę dla Polski i ludzi. Dziękuję za wszystko to, co zrobiła na przestrzeni lat służby w Solidarności, ostatnich prawie 15 lat służby poselskiej. Cały czas służyła ludziom - mówił prezydent. Dodawał, że Jolanta Szczypińska zawsze była wyczulona na sprawy ludzkie i państwowe.

- Wielkie dzieło jej życia nie zostanie zapomniane. Mam nadzieję, że będzie kontynuowane poprzez jej następców, także politycznych. Szanowna pani poseł, droga Jolu; dziękujemy Ci za Twoje piękne życie, życie służby dla Rzeczypospolitej i dla drugiego człowieka. Spoczywaj w pokoju - mówił Andrzej Duda.

Przed kościołem zgromadziły się tłumy sympatyków PiS, przyjaciół zmarłej poseł oraz mieszkańców regionu słupskiego. "Będziemy ją dobrze wspominać" - mówią zgromadzeni przed kościołem ludzie.

- Bardzo fajna osoba, trzeba przyznać. Miła, skromna... - Kto by nie znał pani Szczypińskiej, posłanki pięciu kadencji, zasłużonej dla Słupska! - Jolę znałem, nie wyobrażałem sobie, by dziś mogło mnie tu nie być, tym bardziej, że każdy mógł zwrócić się do niej o pomoc i zawsze ją znalazł. Wielu ludzi czuje podobnie jak ja; uważa, że należy przyjść ją pożegnać - mówili.

Po zakończeniu uroczystości w Kościele Mariackim, kondukt żałobny przejdzie na stary cmentarz. Ze względów bezpieczeństwa z ruchu wyłączono część ulic centrum Słupska.

Jolanta Szczypińska zmarła 8 grudnia, po długiej chorobie. Była posłanką pięciu kadencji. Miała 61 lat.
- Wielkie dzieło jej życia nie zostanie zapomniane. Mam nadzieję, że będzie kontynuowane poprzez jej następców, także politycznych. Szanowna pani poseł, droga Jolu; dziękujemy Ci za Twoje piękne życie, życie służby dla Rzeczypospolitej i dla drugiego czło
- Bardzo fajna osoba, trzeba przyznać. Miła, skromna... - Kto by nie znał pani Szczypińskiej, posłanki pięciu kadencji, zasłużonej dla Słupska! - Jolę znałem, nie wyobrażałem sobie, by dziś mogło mnie tu nie być, tym bardziej, że każdy mógł zwrócić się do
Andrzej Duda przypomniał polityczną działalność Jolanty Szczypińskiej, począwszy od czasów Solidarności, a skończywszy na obecnej kadencji Sejmu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty