Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Główny Inspektor Farmaceutyczny Paweł Piotrowski poinformował, że problemy z dostępnością dotyczą około 300 leków. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Główny Inspektor Farmaceutyczny Paweł Piotrowski poinformował, że problemy z dostępnością dotyczą około 300 leków. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Główny Inspektor Farmaceutyczny Paweł Piotrowski poinformował, że problemy z dostępnością dotyczą około 300 leków. Dodał, że w aptekach są zamienniki brakujących leków.
Paweł Piotrowski na konferencji prasowej zapewnił, że sytuacja jest monitorowana. Wyjaśnił, że problem z lekami nie występuje w szpitalach.

- Opierając się głównie na liście wywozowej, dotyczy to 95 substancji leczniczych, które są w różnych postaciach i różnych formulacjach. Stąd też - w naszych ocenach - zagrożone jest ponad 300. Sytuacja jest monitorowana przez Państwową Inspekcję Farmaceutyczną i inne instytucje. Jeżeli chodzi o szpitale, to sytuacja jest zupełnie inna ponieważ szpitale mają zabezpieczone dostawy leków poprzez tzw. umowy przetargowe - powiedział.

W poniedziałek udostępniona zostanie specjalna infolinia dla pacjentów. Pod numerem Telefonicznej Informacji Pacjenta prowadzonej przez NFZ, będą dyżurować przedstawiciele Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, którzy wskażą, gdzie można kupić poszukiwany i deficytowy lek.
- Opierając się głównie na liście wywozowej, dotyczy to 95 substancji leczniczych, które są w różnych postaciach i różnych formulacjach. Stąd też - w naszych ocenach - zagrożone jest ponad 300. Sytuacja jest monitorowana przez Państwową Inspekcję Farmaceu

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty