Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
W piątek w Warszawie rozpoczyna się dwudniowe Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej. W jej ramach odbędzie się ponad 50 paneli dyskusyjnych.
Podczas dwudniowych obrad będą poruszane sprawy związane ze zdrowiem, gospodarką, edukacją, ochroną środowiska, szeroko rozumianym bezpieczeństwem, polityką zagraniczną czy kulturą. Zaplanowano też dyskusję młodych ludzi na temat ich oczekiwań. Będzie też debata ustrojowa z udziałem niezależnych ekspertów oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Szef klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska Sławomir Neumann mówi, że dyskusja programowa jest efektem ponad 3-letniej pracy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Dodaje, że są to ostatnie konsultacje przed zaprezentowaniem ostatecznego programu wyborczego, który ma być gotowy do końca lipca.

Wyraził też nadzieję, że po zakończeniu Forum Programowego będzie już wiadomo, czy do Koalicji Obywatelskiej dołączą: PSL, SLD i Zieloni. Obecnie tworzą ją: Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i samorządowcy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty