Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

5-letni Dawid Żukowski. Fot. Komenda Stołeczna Policji
5-letni Dawid Żukowski. Fot. Komenda Stołeczna Policji
Przed 22.00 w niedzielę, policjanci z oddziałów prewencji i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej zakończyli poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego z Grodziska Mazowieckiego. Policjanci zmienili formułę poszukiwań.
Ich działania nie są planowane w poniedziałek. - Pracować w tym czasie mają eksperci, przygotowując analizę zebranych dotychczas materiałów - powiedział rzecznik Komendanta Stołecznego Policji Sylwester Marczak. - Mowa o ustaleniach operacyjnych i procesowych, nagraniach z monitoringu z kamer samochodowych, a także informacji, które od kilku dni otrzymujemy od społeczeństwa. Policjanci z komendy głównej i stołecznej będą dalej pracować. Eksperci z zakresu poszukiwań będą przygotowywać analizę.

Zaginięcie pięciolatka w minioną środę około północy zgłosiła jego matka po tym, jak ojciec chłopca nie odwiózł go do niej w umówionym czasie. Z informacji policji wynika, że ojciec Dawida zabrał go z domu w Grodzisku Mazowieckim, a następnie popełnił samobójstwo.

Od czwartku trwa największa w historii polskiej policji akcja poszukiwawcza. Na podstawie zeznań świadków i nagrań z monitoringu funkcjonariusze odtworzyli drogę, którą poruszał się ojciec i dokładnie sprawdzili prawie 4 tysiące hektarów przylegających do niej terenów.

Na stronie internetowej warszawskiej policji opublikowano wizerunek ojca, a także rysopis poszukiwanego chłopca. Dawid ma 110 centymetrów wzrostu, jest szczupłej budowy ciała.
Ma jasne włosy, zaczesane na prawo. Był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki.

Informacje związane z zaginięciem chłopca można zgłaszać do najbliższej jednostki policji lub pod numerami telefonów 112 i 997.
- Pracować w tym czasie mają eksperci, przygotowując analizę zebranych dotychczas materiałów - powiedział rzecznik Komendanta Stołecznego Policji Sylwester Marczak.
Relacja Martyny Szymczakowskiej (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty