Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Donald Trump. Fot. The White House/www.youtube.com
Donald Trump. Fot. The White House/www.youtube.com
Niemal połowa uważa, że powinien być usunięty z urzędu, niewiele mniej jest temu przeciwna. Z sondaży wynika, że impeachment ma bezpośredni związek z poglądami ankietowanych.
W dwóch niezależnych sondażach telewizji NBC i Fox News 49 procent Amerykanów wyraziło przekonanie, że Donald Trump powinien zostać usunięty przez Kongres ze stanowiska.

Niewiele ponad 40 procent uważa, że nie ma podstaw do stawiania go w stan oskarżenia. Kilka procent jest zdania, że prezydent zasługuje na formalne postawienie zarzutów ale nie popierają pozbawiania go urzędu.

Ocena działań prezydenta zależy od poglądów politycznych. Ponad 90 proc. Demokratów chce impeachmentu, podobny odsetek Republikanów się mu sprzeciwia. Tymczasem sam prezydent Trump uważa, że mimo prawa do anonimowości należy ujawnić nazwisko sygnalisty, który złożył formalne doniesienie o rzekomej próbie wymuszenia przez Donalda Trumpa na prezydencie Żeleńskim śledztwa w sprawie wiceprezydenta Joe Bidena.

- To oszustwo i przekręt. Sygnalista powinien być ujawniony ponieważ przekazał fałszywe informacje - argumentował prezydent USA.

Postępowanie związane z impeachmentem wkracza tymczasem w publiczną fazę. Demokraci w Kongresie liczą, że uda im się przekonać Amerykanów iż prezydent USA dopuścił się poważnego nadużycia władzy. Republikanie będą argumentować, że procedura impeachmentu jest niedemokratyczną próba usunięcia Donalda Trumpa z urzędu.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty