Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Philippedelavie (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Philippedelavie (CC0 domena publiczna)
Szef struktur Komunistycznej Partii Chin w Wuhan przyznaje, że zbyt późno podjęto działania przeciwko epidemii koronawirusa.
W chińskich mediach społecznościowych pojawiają się relacje lekarzy, którzy najpierw zostali ukarani za rzekome rozsiewanie plotek o możliwych zarażeniach, a w rzeczywistości już w grudniu ostrzegali przed epidemią.

Do tej pory ponad 210 osób zmarło, a około 10 tysięcy zaraziło się nowym typem koronawirusa w Chinach. Patogen przedostał się już do dwudziestu państw świata. Prowincja Hubei, gdzie znajduje się epicentrum zarażeń, objęta jest kwarantanną.

Szef partyjnych struktur w Wuhan Ma Guoqiang przyznał, że radykalne środki zapobiegawcze powinny być podjęte co najmniej dziesięć dni wcześniej. Pierwsze przypadki zarażeń nowym patogenem wykryto w Wuhan w grudniu ubiegłego roku. Jednakże dopiero ostatniego dnia grudnia oficjalnie poinformowano o tej sytuacji. Początkowo władze karały za rozpowszechnianie informacji na temat epidemii. Okazało się, że alarmujące informacje publikowali wówczas lekarze z Wuhan.

Władze kolejnych państw podejmują decyzje o zamknięciu granic z Chinami lub wstrzymaniu przyjmowania obywateli Chin na swoim terytorium.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty