Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Ministerstwo Zdrowia chce w tym roku przeznaczyć na onkologię ponad 11 miliardów złotych. Przedstawiciele resortu poinformowali o tym podczas konferencji prasowej.
Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński powiedział, że w ciągu kilku lat nakłady na onkologię wzrosły z 7 do ponad 11 miliardów złotych. Dodał, że istnieją też inne źródła finansowania, które umożliwiają między innymi przebudowę Centrum Onkologii w Warszawie. Koszt inwestycji to 800 milionów złotych.

Prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego profesor Adam Maciejczyk podkreślił, że Narodowa Strategia Onkologiczna umożliwia systematyczną poprawę w zakresie walki z chorobami onkologicznymi.

Narodowa Strategia Onkologiczna to cały system opieki nad chorymi na nowotwór. Jej podstawą jest ustawa przyjęta w 2018 roku. System wprowadza nowoczesne rozwiązania w zakresie leczenia, profilaktyki, zapobiegania i wczesnego wykrywania, a także ustanowienie koordynatora dla każdej osoby, która prowadzi indywidualnie tok leczenia pacjenta. Ustawa i program powstały z inicjatywy i zostały opracowane przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty