Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Andrzej Duda. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Prezydent Andrzej Duda. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Około południa z Warszawy wystartuje Dudabus. Walczący o drugą prezydencką kadencję Andrzej Duda rozpocznie przedwyborczy objazd po Polsce na pokładzie specjalnego autobusu.
Urzędujący prezydent odwiedzi położone w centralnej Polsce Łowicz i Turek. Według sztabowców, ma to być początek intensywnego programu spotkań prezydenta już w ramach kampanii wyborczej, stąd Dudabus i nawiązanie do podróży z 2015 roku oraz licznych w ostatnich latach wizyt krajowych.

- Będziemy prowadzić kampanię w każdy możliwy sposób - zapowiedział europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Adam Bielan - od środy rzecznik sztabu Andrzeja Dudy.

- Będzie objazd po kraju. Pan prezydent postawił taki wymóg, żeby było jak najwięcej wyjazdów. Lubi to, lubi kontakt z ludźmi, wiedzieliśmy to zarówno 5 lat temu, jak i przede wszystkim w trakcie całej kadencji pana prezydenta. Będą także przewidziane kolejne konwencje - dodał Adam Bielan.

Prezydent prezentując w środę odpowiedzialnych za swą kampanię prosił sympatyków o głosy i zaangażowanie. Zaapelował też o szacunek do kontrkandydatów i ich wyborców, potępiając ostatnie obraźliwe zachowania i gesty, do jakich dochodziło w Pucku i w Sejmie.

- Nie ma miejsca na brak kultury w polskiej polityce, to jest sprawa fundamentalna - deklarował Andrzej Duda.

Szefową jego kampanii została adwokat i była kandydatka do Senatu, Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. Na czele sztabu organizacyjnego i programowego stanęli europosłowie PiS - odpowiednio - Joachim Brudziński i Beata Szydło.
Relacja Karola Darmorosa (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty