Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/PremierRP
Fot. twitter.com/PremierRP
Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wizytę w Belgii. Weźmie udział w nadzwyczajnym unijnym szczycie poświęconemu budżetowi Wspólnoty na lata 2021-2027 w Brukseli.
Premier przed szczytem spotka się w Brukseli z przywódcami krajów grupy Wyszehradzkiej, by omówić wspólne stanowisko. Później z szefami wszystkich państw unijnych będzie jeszcze rozmawiał przewodniczący Parlamentu Europejskiego, David Sassoli, który przekaże opinie europosłów w sprawie tego jak unijny budżet powinien wyglądać.

Deputowani ustalili na ostatniej sesji europarlamentu, że Unia powinna utrzymać wysokie finansowanie takich programów, jak polityka spójności czy polityka rolna. By załatać "lukę budżetową", która powstanie po brexicie, europosłowie proponują albo zwiększenie składek państw członkowskich, albo wprowadzenie dochodów własnych dla wspólnoty.

Tymczasem największe kraje unijne, które wpłacają do Wspólnoty więcej niż otrzymują, domagają się cięć budżetowych. O porozumienie podczas tego szczytu może więc być trudno.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty