Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Sąd Rejonowy Białymstoku zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Tomasza K., znanego w mediach jako "agent Tomek".
W środę Tomasz K. usłyszał w prokuraturze regionalnej w Białymstoku kolejne dziewięć zarzutów. Wcześniej został zatrzymany przez policję.

Rzecznik białostockiego sądu Beata Wołosik poinformowała, że Tomasz K. nie przyznaje się do zarzucanych czynów. Zdaniem sądu, zastosowanie aresztu jest zasadne. Beata Wołosik powiedziała, że wyjaśnienia złożone przez podejrzanego w zestawieniu z dowodami, pozwalają na traktowanie jego twierdzeń wyłącznie jako przyjętą linię obrony. Sąd podkreślił także grożącą Tomaszowi K. surową karę pozbawienia wolności. Zdaniem sądu, jest to realna obawa, biorąc pod uwagę skalę działalności podejrzanego oraz wielkość kwot będących przedmiotem przestępstwa.

Zarzuty dotyczą tak zwanego prania brudnych pieniędzy. Na podejrzanym łącznie ciąży 15 zarzutów, ponieważ w listopadzie ubiegłego roku prokurator przedstawił mu sześć zarzutów: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przywłaszczenia ponad 10 milionów złotych oraz oszustwa związane z nienależnym przyznaniem dotacji w wysokości ponad 39 mln zł.

Za każdy z zarzucanych mu piętnastu czynów grozi kara do 10 lat więzienia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty