Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

David Sassoli, szef Parlamentu Europejskiego. Fot. www.twitter.com/europarl_pl
David Sassoli, szef Parlamentu Europejskiego. Fot. www.twitter.com/europarl_pl
Parlament Europejski odrzuci unijny budżet na lata 2021-2027, jeśli zostanie przyjęty jego najnowszy projekt. Takie stanowisko przedstawił europejskim przywódcom na szczycie w Brukseli szef Europarlamentu David Sassoli.
Już wcześniej większość grup politycznych sygnalizowała, że najnowszy projekt budżetu jest nie do zaakceptowania. Teraz oficjalnie i osobiście powiedział to unijnym przywódcom przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

- Stanowisko jest jasne - taki budżet nie zostanie zaakceptowany - powiedział David Sassoli.

W zespole negocjacyjnym Europarlamentu jest europoseł Jan Olbrycht.

- To jest propozycja, która po pierwsze jest za niska, a po drugie nie odzwierciedla priorytetów - niekoniecznie Parlamentu Europejskiego, ale całej Unii. Europarlament chce zdecydowanie zachować się w tej sprawie - powiedział polski deputowany.

Stanowisko Parlamentu Europejskiego na pewno nie ułatwi unijnym przywódcom negocjacji. Muszą bowiem pamiętać o tym, że zgoda europosłów jest konieczna, by budżet został zaakceptowany i mógł wejść w życie.

Parlament Europejski domaga się budżetu na poziomie 1,3 procent dochodu narodowego Unii Europejskiej. Najnowsza propozycja szefa Rady Europejskiej przewiduje wydatki Wspólnoty na poziomie 1,074 procent.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty