Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://pixabay.com/pl/4030721/geralt/ (CC0 domena publiczna)
źródło: https://pixabay.com/pl/4030721/geralt/ (CC0 domena publiczna)
Naukowcy z Narodowego Instytutu Zdrowia Uniwersytetu Texsas poinformowali, że dokonali przełomu w badaniach nad koronawirusem. Dane jakie opracowali mają znacząco pomóc nad przygotowaniem skutecznej szczepionki przeciwko wirusowi nad którą usilnie od kilku tygodni pracują Amerykanie.
Naukowcy byli wstanie stworzyć trójwymiarową mapę atomową części wirusa który przyczepia się do ludzkich komórek i powoduje infekcje. Zdaniem Amerykańskich mediów, opisujących szeroko całą sprawę, to istotny krok w kierunku opracowania szczepionek i leków przeciwwirusowych.

Profesorowie mają nadzieje, że mapę 3D uda się na tyle skutecznie zbadać, że pomoże to opracować przeciwciała które pozytywnie zaowocują w walce z chorobą. Zdaniem naukowców ostatnie odkrycie może sprawić, że szczepionka przeciwko koranowirusowi zostanie stworzona w ciągu 18 - 24 miesięcy. Zwykle zajmuje to do kilku lat, a w niektórych przypadkach nawet do dwóch dekad. Zaszczepienie ma w przyszłości bardzo skutecznie zapobiegać koronawirusowi.

Według ostatnich informacji podawanych przez media w USA na chorobę tę na całym świecie zmarło już 2130 osób, a ponad 75 tysięcy jest nią zarażonych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty