Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Trzy osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło po południu w Szkole Podstawowej numer 10 w Tarnobrzegu w czasie dnia otwartego.
- Podczas pokazu eksperymentu z użyciem substancji chemicznej, doszło do wybuchu - poinformował rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, brygadier
Jacek Widuch. Jak przekazał, poparzeń twarzy i ręki doznała jedna z nauczycielek. Poparzone, lecz w mniejszym stopniu, zostały również druga nauczycielka i uczennica, które asystowały przy eksperymencie.

- Całe drugie piętro szkoły zostało natychmiast zabezpieczone przez służby - dodaje brygadier Jacek Widuch. Strażacy sprawdzili również, z jaką substancją mieli do czynienia. Jak powiedział rzecznik prasowy tarnobrzeskiej PSP, nie była to substancja groźna dla środowiska ani zdrowia ludzi.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w ramach pokazu przygotowywano mieszankę fotobłyskową. Jak informuje policja, w szpitalu pozostają dwie nauczycielki, uczennica po badaniach została zwolniona do domu.
- Podczas pokazu eksperymentu z użyciem substancji chemicznej, doszło do wybuchu - poinformował rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, brygadier Jacek Widuch.
- Całe drugie piętro szkoły zostało natychmiast zabezpieczone przez służby - dodaje brygadier Jacek Widuch.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty