Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Siedziba TVP w Warszawie. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Siedziba TVP w Warszawie. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Sytuacja finansowa mediów publicznych to jeden z tematów rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz dyrektorami regionalnych ośrodków mediów publicznych.
Tematem rozmowy były także rekompensaty dla Polskiego Radia i TVP. W piątek Andrzej Duda będzie kontynuował konsultacje w sprawie ustawy abonamentowej.

Prezydent Andrzej Duda spotka się w piątek o 10.30 z prezesami Polskiego Radia i Telewizji Polskiej w sprawie rekompensaty dla mediów publicznych - poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. W czwartek prezydent spotkał się z przedstawicielami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i dyrektorami regionalnych ośrodków mediów publicznych.

Błażej Spychalski powiedział, że spotkania są elementem szerszych konsultacji. W jutrzejszym spotkaniu weźmie udział prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska i prezes TVP Jacek Kurski.

W połowie lutego Sejm przyjął rekompensatę dla mediów publicznych w wysokości miliarda 950 milionów złotych w obligacjach Skarbu Państwa. Ma to być rekompensata za nieuzyskane środki z abonamentu radiowo-telewizyjnego z tytułu zwolnienia z opłaty uprawnionych do tego osób.
Relacja Sylwii Białek (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty