Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Mariusz Błaszczak. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Mariusz Błaszczak. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Defilada, sto pikników i rekonstrukcja walk to wstępny plan obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Przygotowuje je minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Uroczystości potrwają trzy dni. Rozpoczną się 14 sierpnia od apelu na Cmentarzu Powązkowskim. Dzień później zostanie odprawiona msza święta w Ossowie, a w samo południe oficjalne uroczystości odbędą się na Placu Piłsudskiego.

Następnie, o godz. 14.00, coś na co czekają nie tylko dzieci - mówi w wywiadzie Mariusz Błaszczak. - Wydarzenie myślę, że bardzo interesujące i bardzo efektywne. Będzie to defilada z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej z udziałem przede wszystkim Wojska Polskiego, ale także wojsk sojuszniczych. Zaprosiłem moich kolegów ministrów obrony narodowej - opowiada Błaszczak.

Minister Błaszczak dodaje, że świętować będzie nie tylko Warszawa. - O godzinie 16:00 rozpocznie się piknik przy Stadionie Narodowym, to będzie jedno ze stu miejsc, w których odbywać się będą pikniki na stulecie Bitwy Warszawskiej - mówi Błaszczak.

Minister Obrony Narodowej tłumaczył jak data 15 sierpnia 1920 roku wpłynęła na losy Europy.

16 sierpnia - rekonstrukcja bitwy w Ossowie. W tym roku będzie wzbogacona w repliki samolotów z okresu wojny polsko-bolszewickiej.
Następnie, o godz. 14.00, coś na co czekają nie tylko dzieci - mówi w wywiadzie Mariusz Błaszczak.
Minister Błaszczak dodaje, że świętować będzie nie tylko Warszawa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty


@@