Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Nie zmienia się procent liczby osób, które naruszyły przymusową kwarantannę. Policja minionej doby skontrolowała około 130 tysięcy Polaków objętych tym przymusem.
W dużej mierze funkcjonariusze wykorzystują do tego aplikację "Kwarantanna domowa", ale jak przekonuje Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji, w wielu przypadkach policjanci wyrywkowo sprawdzają też mieszkania i domy. W minionej dobie służby zanotowały około 600 przypadków naruszenia kwarantanny, które zgłoszono do Inspekcji Sanitarnej.

Policjanci przestrzegają wszystkich, nie tylko objętych kwarantanną, przed wychodzeniem z domu w sytuacjach, które nie są niezbędne. Takie osoby mogą się liczyć z wysokimi mandatami - przypomina Dawid Marciniak. Policjant dodaje, że w poprzedni ciepły weekend wiele osób zdecydowało się na spacery w parkach, lasach i w wielu miejscach gromadziły się grupy ludzi.

Służby przypominają, że zamknięte z normalnego użytkowania są parki i skwery. Dawid Maricniak dodał, że minister środowiska zamknął w piątek wstęp do lasów i parków narodowych.

Policjanci mogą nakładać kilkusetzłotowe mandaty lub kierować sprawę do Inspekcji Sanitarnej. Wtedy naruszanie przepisów może skutkować grzywną w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty