Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda. Fot. Grzegorz Jakubowski, KPRP
Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda. Fot. Grzegorz Jakubowski, KPRP
Prezydent Andrzej Duda na antenie Polskiego Radia Katowice złożył życzenia z okazji Dnia Matki. Prezydent życzył im przede wszystkim zdrowia. Niezależnie od tego ukazały się również wspólne życzenia Pary Prezydenckiej.
- Na pewno wszyscy chcielibyśmy, żeby były szczęśliwe, bo w szczęściu matki mieści się wszystko: mieści się szczęście całej rodziny. Kiedy w rodzinie dobrze się dzieje, wtedy matka jest szczęśliwa. Jest szczęśliwa kiedy sama jest zdrowa, kiedy zdrowe są jej dzieci, kiedy w rodzinie wszystko się układa. Mamy zwykle mają taki charakter - mówił prezydent Duda.

Prezydent dodał, że szczególne życzenia kieruje do matek na Śląsku, gdzie musiały i muszą dźwigać ciężar odpowiedzialności za rodziny. Andrzej Duda powiedział, że matki zawsze potrafiły sobie z tym ciężarem poradzić.

Życzenia Pary Prezydenckiej z okazji Dnia Matki

Szanowne Panie – Drogie Mamy! W Dniu Matki prosimy Panie o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń i pozdrowień. Gratulujemy Paniom rodzicielskich sukcesów – tych wyjątkowych, znaczących, i tych zwykłych, codziennych, lecz przecież także bardzo istotnych.

Niech stale towarzyszy Paniom radość i duma z osiągnięć dzieci, którym poświęcają Panie tyle troski i uwagi. Niech ich zdrowy, pomyślny rozwój oraz bliska więź z rodzicami będą dla Pań źródłem satysfakcji oraz zapowiedzią dobrej, szczęśliwej przyszłości całej rodziny.

Dziękujemy za miłość, oddanie i wytrwałość, z jakimi realizują Panie swoje macierzyńskie powołanie. Obecny, niełatwy dla nas wszystkich czas przyniósł kolejne potwierdzenie tego, jak wyjątkowa jest rola matki. Z ogromnym szacunkiem i sympatią myślimy o Mamach, które, otaczając swoje pociechy czułością i opieką, chronią ich poczucie ładu i harmonii dziecięcego świata.

Z podziwem wysłuchujemy relacji o nieocenionym wkładzie, jaki wniosły Panie w minionych tygodniach, wspierając swoje pociechy w nauce, gdy epidemiczne obostrzenia objęły także edukację szkolną i przedszkolną. Mimo tylu nowych trudności swoje rodzicielskie powołanie wypełniają Panie z sercem i życzliwością, z zaangażowaniem i pogodą ducha.

To niezmiernie ważne, bo przykład tej postawy jest pierwszym, decydującym impulsem kształtującym umysły i charaktery naszych najmłodszych. Dom oznacza spokojne schronienie, pełne rodzinnego ciepła, wzajemnego szacunku i zrozumienia.

Pragniemy, aby było tak zwłaszcza teraz, podczas epidemii koronawirusa – która, jak ufamy, już niedługo zostanie zażegnana. Dlatego zawsze będziemy pamiętać o staraniach Mam, które zapewniły swoim bliskim poczucie bezpieczeństwa, możliwość pracy, nauki i rozwoju pomimo zewnętrznych ograniczeń.

Wzajemna empatia i wyrozumiałość zbliżyły nas do siebie, pomogły polskim rodzinom pokonać razem poważne, wcześniej niespotykane przeciwności. Za to wszystko raz jeszcze bardzo serdecznie Paniom dziękujemy.

Z okazji dzisiejszego wyjątkowego święta – które wyraża niezmiernie ważny wątek naszej tradycji i kultury – wszystkim Mamom, tak w kraju, jak i na obczyźnie, życzymy pogody ducha, spokoju, dostatku oraz nieustającego wsparcia i wdzięczności ze strony najbliższych. Wszystkiego dobrego!

Z wyrazami głębokiego szacunku i sympatii

Agata Kornhauser-Duda Andrzej Duda


Prezydent życzył mamom przede wszystkim zdrowia. Niezależnie od tego ukazały się również wspólne życzenia Pary Prezydenckiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty