Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że na placach zabaw nie zniesiono obowiązku zachowania dystansu.
Od soboty zmieniają się zasady dotyczące zakrywania ust i nosa w przestrzeni otwartej. Rzecznik resortu zdrowia podkreślił, że jeżeli nie jesteśmy w stanie zachować dystansu - nadal obowiązuje maseczka. Maseczek nie muszą nosić dzieci w wieku do lat czterech.

- Zarówno na placach zabaw, jak i w całej przestrzeni otwartej, gdzie nie możemy zachować dystansu, musimy nosić maseczki. Place zabaw również będą otwarte dla dzieci, ale liczymy tu na zdrowy rozsądek rodziców, którzy będą przebywać na placach zabaw z dziećmi. Liczymy, że nie będzie kumulacji na placach zabaw w całym kraju, że raczej wszyscy będziemy przestrzegać bezpiecznego dystansowania lub nosić maseczki - powiedział Andrusiewicz.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia dodał, że Główny Inspektorat Sanitarny będzie wydawał rekomendacje dotyczące dezynfekcji placów zabaw. Obowiązek ten będzie spoczywał na samorządach, do których należą.
Rzecznik resortu zdrowia podkreślił, że jeżeli nie jesteśmy w stanie zachować dystansu - nadal obowiązuje maseczka. Maseczek nie muszą nosić dzieci do w wieku do lat czterech.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty