Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Od czerwca wszystkie osoby wyjeżdżające do sanatoriów będą testowane na koronawirusa.
Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że pojawi się rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące zdejmowania kolejnych obostrzeń oraz informacja o możliwości odbywania turnusów sanatoryjnych ze skierowaniem z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wojciech Andrusiewicz wyjaśnił, że NFZ wyda szczegółowe informacje dotyczące obowiązkowych testów na koronawirusa.

- Na szósty dzień przed udaniem się na turnus sanatoryjny, osoba, która będzie się wybierała na taki turnus będzie miała obowiązek na drive thru przeprowadzenia testu. Wynik negatywny testu upoważni taką osobę do wyjazdu do sanatorium. To testowanie osób skierowanych do sanatorium będzie powszechne i będzie obowiązywało wszystkich skierowanych - informuje Andrusiewicz.

Skierowania do sanatoriów po 15 czerwca będą realizowane zgodnie z terminami. Pozostałe osoby, których leczenie uzdrowiskowe zostało odwołane z powodu koronawirusa, będą uzupełniały turnusy.

Narodowy Fundusz Zdrowia wyśle do wszystkich zainteresowanych osób informacje o przebiegu procesu kierowania do sanatorium i możliwych terminach odbycia turnusu rehabilitacyjnego.
- To testowanie osób skierowanych do sanatorium będzie powszechne i będzie obowiązywało wszystkich skierowanych - informuje Andrusiewicz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty