Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Poseł PiS Przemysław Czarnek mówił, że jego klub akceptuje większość poprawek Senatu. Fot. twitter.com/KancelariaSejmu
Poseł PiS Przemysław Czarnek mówił, że jego klub akceptuje większość poprawek Senatu. Fot. twitter.com/KancelariaSejmu
Posłowie zajmą się poprawkami Senatu do ustawy o organizacji wyborów prezydenckich, która daje możliwość oddania głosu tradycyjnie, w lokalach wyborczych lub korespondencyjnie.
Izba wyższa przyjęła w sumie 36 poprawek. Przed rozpoczęciem obrad poseł PiS Przemysław Czarnek mówił na konferencji prasowej, że jego klub akceptuje większość poprawek Senatu.

Jak powiedział, dotyczą one sposobu głosowania w wyborach, osób przebywających w kwarantannie i procedur głosowania za granicą.

- Są to poprawki również zabezpieczające nowych kandydatów na wypadek, gdyby rzeczywiście pojawił się jakiś stan czy ognisko zapalne epidemii w konkretnej gminie i trzeba byłoby tam wprowadzać wyłącznie wybory korespondencyjne, to na pewno korekta kalendarza wyborczego nie będzie dotyczyła terminów na zgłaszanie kandydatów - zapowiedział Czarnek.

Zakończenie prac parlamentarnych nad ustawą o przeprowadzeniu wyborów prezydenckich pozwoli marszałek Elżbiecie Witek na ogłoszenie daty wyborów.
Jak powiedział, dotyczą one sposobu głosowania w wyborach osób przebywających w kwarantannie i procedur głosowania za granicą.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty