Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump oddał hołd polskiemu papieżowi. Amerykański przywódca odwiedził Narodowe Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Waszyngtonie.
Prezydentowi USA towarzyszyła pierwsza dama Melania Trump. Amerykańska para prezydencka udała się do Narodowego Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w kolumnie samochodów. Donald i Melania Trumpowie złożyli wieniec przy pomniku polskiego papieża, przy którym stali w milczeniu przez kilka minut. Następnie odwiedzili Kaplicę Tajemnic Światła. Znajdują się tam relikwie krwi Jana Pawła II przechowywane w ampułce umieszczonej w ozdobnym relikwiarzu. Relikwie zostały podarowane Najwyższemu Rycerzowi Carlowi Andersonowi przez kardynała Stanisława Dziwisza. Po półgodzinnej wizycie prezydent i pierwsza dama powrócili do Białego Domu.

Narodowe Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Waszyngtonie zostało otwarte w 2001 roku. Jest ono nie tylko miejscem modlitwy, ale również centrum edukacyjnym na temat papieża Jana Pawła II oraz katolicyzmu.

"W Sanktuarium pielgrzymi z całej Ameryki Północnej zapoznają się bliżej z misją i dziedzictwem jednego z największych papieży w historii, która wciąż inspiruje i przynosi nadzieję w naszym współczesnym świecie" - czytamy w opisie tej instytucji.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty