Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zaczęło się przesłuchanie byłego prezesa PKN Orlen w śledztwie przeciwko Sławomirowi Nowakowi.
Jak mówi rzecznik prokuratury Aleksandra Skrzyniarz, Dariusz K. usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej: "To przesłuchanie prowadzone jest w sprawie prowadzonej przeciwko Sławomirowi N., byłemu ministrowi transportu. Ta korzyść majątkowa miała być wręczona również Sławomirowi N., kiedy ten pełnił wskazaną funkcję. Chodzi tu o kwotę blisko 200 tysięcy złotych. Po przesłuchaniu zostanie podjęta decyzja co do zastosowania środków zapobiegawczych wobec zatrzymanego" - mówiła rzecznik.

We wtorek w tej samej sprawie podobne zarzuty usłyszał były wiceprezes PGE i Energa Wojciech T. Były prezes PKN Orlen został zatrzymany przez CBA we wtorek rano.

Sławomir Nowak przebywa w areszcie, czekając na proces. Po ostatnich zatrzymaniach prokuratura ma uzupełnić przedstawione mu zarzuty. Były szef gabinetu politycznego premiera Donalda Tuska i prezes ukraińskiej państwowej agencji drogowej został zatrzymany w lipcu w związku z podejrzeniem korupcji, kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i praniem brudnych pieniędzy. Złożył wyjaśnienia w prokuraturze i usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą czerpiącą korzyści z korupcji od października 2016 do września 2019 roku.

Śledztwo prowadzą jednocześnie Centralne Biuro Antykorupcyjne i Prokuratura Okręgowa w Warszawie, a także Specjalna Prokuratura Antykorupcyjna w Kijowie oraz Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy. Postępowanie jest rozwojowe, cały czas gromadzone i analizowane są w sprawie materiały dowodowe.
Jak mówi rzecznik prokuratury Aleksandra Skrzyniarz, Dariusz K. usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej: "To przesłuchanie prowadzone jest w sprawie prowadzonej przeciwko Sławomirowi N.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty