Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. CBA
Fot. CBA
Centralne Biuro Antykorupcyjne odnalazło i zabezpieczyło gotówkę o wartości ponad 4 milionów złotych, pochodząca z przestępstw korupcyjnych popełnionych przez Sławomira Nowaka. 536 tysięcy euro, 470 tysięcy dolarów i 30 tysięcy złotych odnaleziono w dwóch skrytkach.
Ponadto zabezpieczono majątek, również mający pochodzić z przestępstw korupcyjnych - poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

- Mowa o dwóch mieszkaniach, które są szacowane na sumę dwóch milionów złotych. W sumie mowa o bardzo luksusowym samochodzie wysokiej klasy. To wszystko, jak wynika z materiałów CBA, są rzeczy zakupione, czy pochodzące z przestępczej działalności Sławomira N. Możemy powiedzieć, że skala działań Sławomira N., którą bada CBA w tym śledztwie, jest większa niż początkowo sądzono - mówi Żaryn.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn w rozmowie Informacyjną Agencją Radiową podkreślił, że postępowanie w sprawie Sławomira Nowaka jest rozwojowe i nie wykluczył kolejnych ustaleń majątkowych w sprawie.
Ponadto zabezpieczono majątek, również mający pochodzić z przestępstw korupcyjnych - poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Dodaj komentarz 8 komentarzy

Doprecyzujmy- zabezpieczono majątek Nowaka o wartości 4mln zł ponieważ jest podejrzenie że jego część lub całość może pochodzić z przestępstwa. Tyle wstępem, bo czymże są 4 mln Nowaka przy 70 mln Sasina albo 200 mln przelanych przez ministerstwo zdrowia na konto handlarza bronią :) kiedy w tych sprawach możemy spodziewać się interwencji CBA?
Czym są 4 miliony wobec 220 miliardów, na które bierny Tusk i Kopacz pozwolili mafiom vatowskim okraść państwo, czyli nas wszystkich.
Masz jakieś dowody że Tusk czy Kopacz pomogli w wyłudzaniu VATu? Może dotknął ich jakiś wyrok skazujący? bo wiesz, dla Ciebie i Tobie podobnych Gawłowski też jest winny, mimo że od prawie już 4 lat nie może zapaść w jego sprawie wyrok. Swoją drogą, taką właśnie mamy "dobra zmianę", tylko z nazwy bo reszta to po staremu albo i gorzej.
widzę, że Pan "Nikt inny" żyję nienawiścią i fake`em rodem z TVN
Jak ktoś może stawać w obronie złodziei i oszustów (czyt.PO i szajka), a krytykować niewinne osoby, gdzie jedyną poszlaką w ich "sprawie" są właśnie jakieś wymyślone fake`i. I właśnie dlatego CBA się nimi nie zajmuje, bo ktoś takie historie powymyślał sobie...
A akurat Pan Nowak i Gawłowski to real gangsta, tylko ładnie ubrani ;) - śmieją się ludziom prosto w twarz, a lud ciemny wybiera ich na senatorów... to jakaś parodia
Jedną ma Pan "nikt" rację - mogłyby służby działać szybciej i bardziej stanowczo, czemu połowa tych złodziei z PO nadal "pracuję".
A Pan niech pomyśli, jak rządziło PO-PSL pieniędzy na nic nie było, jak rządzi PiS pieniądze są na WSZYSTKO(!), to kto tu jest uczciwy?..... no właśnie
Hmmm. Wszyscy dobrzy... Dla zrownoważenia dyskusji dodam telegraf, fozz, dwie wieże... Respiratory... Każdy złodziej powinien siedzieć...
Znów kłania się podstawą ekonomii- jaki mamy teraz deficyt budżetowy? 200 mln dla handlarza bronią to nie żadne klamstwo, chyba że twierdzisz że ministerstwo nie zrobiło przelewu za respiratory? I owszem kasa jest na wszytko- na misiewicza, na premie dla zarządów spółek, na sekretarki prezesa NBP, itd. itp., tylko zabrakło na prom :)
Przecież każdy rząd "okrada" i robi swoich obywateli w jajco. Każdy sympatyzuje z jakaś grupą, której sprzyja.
No coś w tym jest :) Jak inaczej nazwać obowiązkowe opodatkowanie cudzych dochodów :D :D

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty