Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Minister Przemysław Czarnek. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przemys%C5%82aw_Czarnek
Minister Przemysław Czarnek. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przemys%C5%82aw_Czarnek
Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek mówił, że trwają prace dotyczące zmian w tegorocznym egzaminie maturalnym i ósmoklasisty.
Mają być dostosowane do poziomu wiedzy, którą uczniowie zdobywają zdalnie. Jak mówił minister - ci uczniowie są potrójnie poszkodowani.

- Raz, całkiem niedawnym przecież strajkiem nauczycieli, który całkiem wyłączył nauczycieli. Po raz drugi wiosną; była pandemia, zdalne nauczanie dopiero wchodziło w fazę swojego rozwoju. No i teraz też są utrudnienia, które nie służą, żeby w pełni przygotować się do tych egzaminów. Egzamin maturalny, tak samo jak i egzamin ósmoklasisty będzie miał poziom adekwatny wobec tego, co się dzieje. A informacje o tym, co się dzieje za kilka tygodni będziemy przekazywać uczniom, rodzicom i nauczycielom - zapowiedział.

Z powodu pandemii uczniowie szkół podstawowych od klasy czwartej do ósmej oraz uczniowie szkół średnich uczą się zdalnie. Zajęcia stacjonarne są zawieszone do ósmego listopada.
Egzamin maturalny, tak samo jak i egzamin ósmoklasisty będzie miał poziom adekwatny wobec tego, co się dzieje. A informacje o tym, co się dzieje za kilka tygodni będziemy przekazywać uczniom, rodzicom i nauczycielom - zapowiedział.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty