Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Kanclerz Angela Merkel. Fot. pixabay.com / geralt (CC0 domena publiczna)
Kanclerz Angela Merkel. Fot. pixabay.com / geralt (CC0 domena publiczna)
Kanclerz Niemiec Angela Merkel zaapelowała do prezydenta Rosji Władimira Putina o zmniejszenie liczebności wojsk na granicy z Ukrainą - poinformowały agencje prasowe. Zaostrzenie ukraińsko-rosyjskiego konfliktu skomentowały także niemieckie media.
Podczas rozmowy telefonicznej z gospodarzem Kremla kanclerz Angela Merkel miała wyrazić swoje zaniepokojenie nasilającą się obecnością wojsk rosyjskich w obszarze ogarniętym konfliktem z Ukrainą.

"Rozmowa dotyczyła koncentracji sił Rosji przy granicy z Ukrainą oraz stanu zdrowia opozycjonisty Aleksieja Nawalnego" - czytamy w oświadczeniu rządu federalnego.

Kanclerz Merkel miała zaapelować do prezydenta Władimira Putina o deeskalację sytuacji na wschodzie Ukrainy. Niemieckie media donoszą, że na granicy z Donbasem zawisła groźba większego konfliktu zbrojnego, gdyż Rosja zaczęła ostatnio gromadzić w regionie ciężki sprzęt wojskowy. Doradca prezydenta Putina Dmitrij Kozak zagroził w czwartek, że podjęcie przez Kijów działań wojennych w Donbasie będzie "początkiem końca Ukrainy".

O zaostrzeniu ukraińsko-rosyjskiego konfliktu piszą także niemieckie gazety. Dziennik "Süddeutsche Zeitung" wskazuje, że jeśli zachodni politycy zdążyli po próbie otrucia Nawalnego zapomnieć o tym, do czego zdolny jest rosyjski przywódcza, to ostatnia manifestacja siły pozwoliła im "odświeżyć pamięć".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty