Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Zgodnie z nową regulacją osoby, którym podano drugą dawkę szczepionki nie będą już musiały przedstawiać ujemnego testu na koronawirusa. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Zgodnie z nową regulacją osoby, którym podano drugą dawkę szczepionki nie będą już musiały przedstawiać ujemnego testu na koronawirusa. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Ministrowie rządu federalnego doszli do porozumienia w sprawie złagodzenia restrykcji dla osób w pełni zaszczepionych na koronawirusa - poinformowała minister sprawiedliwości, Christine Lambrecht. Dotychczas brakowało w tej sprawie jasnych regulacji.
Szefowa resortu zaznaczyła, że w interesie rządu leży jak najszybsze przeprowadzenie procesu legislacyjnego. Projekt rozporządzenia, przewidującego większe swobody dla ozdrowieńców i osób zaszczepionych, musi jeszcze przejść kolejne etapy ratyfikacji.

- Cieszymy się, że być może już od soboty wielu obywateli będzie się mogło swobodnie spotykać z rodziną lub swoimi znajomymi - oświadczyła Christine Lambrecht dodając, że w obliczu spadku zakażeń dalsze ograniczanie praw podstawowych jest coraz trudniejsze do uzasadnienia.

Zgodnie z nową regulacją osoby, którym podano drugą dawkę szczepionki nie będą już musiały przedstawiać ujemnego testu na koronawirusa.

Środowe głosowanie w Bundestagu zostanie poprzedzone debatą, przy czym koalicja CDU-SPD może liczyć na wsparcie części opozycji. W piątek rozporządzenie ma zaś trafić do drugiej izby parlamentu. W niektórych krajach związkowych restrykcje dla osób w pełni zaszczepionych zostały już złagodzone. Dotąd brakowało jednak w tej sprawie jednolitych przepisów.
Relacja Wojciecha Osińskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty